خدمات ما

خدمات ارائه شده توسط خیریه موسی بن جعفر علیه السلام

 آموزش و توان افزایی

ارائه خدمات آموزشی و توان افزایی

فعالیت های نیکوکارانه

ارائه خدمات نیکوکاری و معیشت

خانه سلامت فهرج

ارایه خدمات سلامت و بهداشتی

مشاورین اجتماعی

خدمات مشاوره اجتماعی

هم افزایی خیریه ها

ستاد هم افزایی خیریه ها

چگونه می توانم کمک کنم

ارائه کمک های مالی

کارآفرینی و اشتغال

11 دی 1348

صنعت و معدن فهرج

فعاليت هاي كشاوري و عدم آشنايي مردم با تكنولوژي صنايع مدرن و فقدان برنامه ريزي اصولي صنعتي در سال هاي قبل و نيز اطلاع رساني ضعيف و ناكار آمد سرمايه گذاران محلي و بومي بخش صنعت شهرستان از جايگاه مناسبي در سطح استان برخوردار نبوده است اما از ازمان ارتقاء به شعهرستان و شناساندن ظرفيتت ها و پتانسيل هاي صنعتي و معدني اين شهرستان سرمايه گذاتران زيادي اعلام آمادگي كرده اند در همين راستا احداث شهرك صنعتي شهرستان كه يكي از دغدغه هاي چندين ساله بود تحقق گرديد و تا زماني زيرساخت هاي صنعت در يك منطقه مهيا نباشد سرمايه گذاران علاقمند تمايلي به فعاليت ندارند . شهرك صنعتي فهرج پس از تصويب در شوراي برنامه ريزي استان در سال 1389 زمينه لازم را براي سرمايه گذاران بخش خصوصي فراهم ننمود . يكي از نگراني كه در بخش صنعت در اين شهرستان احساس مي شود عدم توانايي بخش خصوصي در شكل گيري صنايع بزرگ در شهرستان است كه ضروري است دولت مقدمالت اين كار را فراهم نمايد منابع معدني فهرج بيشتر شامل سنگ هاي تزئيني ، فلدسپات و ... مي باشد كه سرمايه گذاري و ايجاد زمينه لازم براي احداث كارخانه جات مي تواند باعث تحولي عظيم در بخش صنعت شهرستان باشد و وابستگاه اقتصادي را به بخش كشاورزي كه در شرايط فعلي با مشمكلات زيادي از جمله خشك سالي هاي متوالي و عدم فروش محصول خرمای شهرستان روبروست كمتر نمايد. صنعت و معدن به خاطر سود آوري بيشتر و ريسك پذيري پايين يكي از عامل هاي رشد اقتصادي و كسب درآمد هرمنطقه محسوب مي شود در حالي كه بخش كشاورزي به علت صنعتي بودن ، عوامل طبيعي ، عدم ثبات بازار فروش و ... از ريسك بالايي برخوردار بوده و نسل هاي جديد و افراد جوياي كار تمايل كمتري به فعاليت در اين بخش مي باشند . صنايع دستي از جمله گليم بافي ، قالي بافي ، پته دوزي و ... از جمله صنايع فعال در شهرستان  مي باشد و به علت استقبال عمومي از پتانسيل و ظرفيت هاي اين منطقه محسوب مي شود با توجه به محدوديت و بازارهاي داخلي براي صنايع دستي در صورت برنامه ريزي و بالا بردن كيفيت توليدات مي توان با صادرات آن منبع درآمد مناسبي براي توليد كنندگان و بالا بردن اقتصاد شهرستان به وجود آورد و از بعد اشتغال نيز اشتغال مناسب و با ثبات براي جامعه ايجاد نمود . يكي ديگر از ظرفيت هاي اين شهرستان براي احداث واحدهاي صنعتي سردخانه و بسته بندي است محصول خرما شهرستان به لحاظ ميزان توليد و كيفيت آن ظرفيت خوبي براي سرمايه گذاري در اين بخش مي باشد . در بخش معدن شن و ماسه شهرستان داراي دو معدن غير فعال مي باشد كه به علت مشكلاتي فعاليتي ندارند .

كارآفريني و اشتغال پایدار

در مورد تعريف كارآفريني و اشتغال پایدار ديدگاه هاي مختلفي وجود دارد و درك كامل مفهوم و موضوع" كارآفريني و اشتغال " نيازمند اطلاع از ديدگاه هاي بين رشته اي مي باشد. كارآفريني و اشتغال برحسب ماهيت خود و توجه محققان رشته هاي مختلف از نظر روانشناسي، جامعه شناسي، اقتصاد، صنعت و حتي تاريخي تعريف شده است.

واژه كارآفريني از كلمه فرانسوي " Entrepreneurs " به معناي "متعهد شدن " نشات گرفته است كارآفريني اولين بار مورد توجه اقتصاد دانان قرار گرفت و تمامي مكاتب اقتصادي از قرن 16 ميلادي تا كنون به نحوي كارآفريني را در نظريه هاي اقتصادي خويش تشريح نموده اند.

كارآفريني از مباحثي است كه در تمامي ابعاد توسعه اقتصادي و اجتماعي از حدود 20 سال به اين طرف عملاً در دنياي تجارت و كسب و كار مطرح شده است.

هدف تشکل جامع برای یاری فهرج معرفی ظرفیت های کارآفرینی و اشتغال مؤسسات خیریه ای و مردم نهاد تخصصی در این بخش و سازمان ها و دستگاه ها و انجمن های مختلف به منظور دعوت از آن ها و اختصاص سهم بیشتری از فعالیت هایشان در شهرستان فهرج می باشد .

 

 

 

***

مشاغـل خانـگی

***

 

 

معرفی مؤسسات مردم نهاد و دستگاه های ذیربط فعال در این حوزه

 

komitekhane khar2nazrzanan midirbonyad toseekanoon karsandogh karraadraad alghadirfannibank irankar refahjahad daneshbehzistiKarafarinankasb kar2meshkatiportal jamesazman fanni herfekar fahraj

pokht shiriniinfograf

 

 

 

 

 

 

 

 

"قلعه‌گنج" چگونه با الگوی "اقتصاد مقاومتی" از محرومیت درآمد
 راهبرد محرومیت‌زدایی شهری
 ۲ طرح ویژه برای محرومیت زدایی در مناطق غرب کارون و عسلویه
 الگو‌های محرومیت زدایی در دنیا از محله شروع می شوند
 امر محرومیت زدایی باید در جامعه نهادینه شود
 قلعه گنج الگويي براي محروميت زدايي و توسعه در كشور است
 «قلعه سیمون» الگویی شاخص در بحث محرومیت زدایی در کشور
 توسعه‌یافتگی و محرومیت‌زدایی، جهاد اکبر امروز
سه روستای تکاب،نرگسان و ناصریه پایلوت محرومیت زدایی در کرمان  
 ۲۵ خانه بوم‌گردی در بخش شهداد ایجاد شده است
 به کارگیری الگویی برای تخصیص اعتبارات محرومیت زدایی
 گام‌ بلند برای محرومیت‌زدایی در استان کرمان
 ورود مردم به اقتصاد با توسعه صندوق های خرد روستایی
 توسعه صندوقهاي خرد روستايي اعتماد مردم به اقتصاد را افزايش مي دهد
 اجرای طرح «روستا تعاون» در ۲۰۰۰ روستای کشور
 طرح "روستا-تعاون" در ۳۳ روستای استان زنجان انجام می‌شود‌
 54 شرکت تعاونی "روستا تعاون" در کرمانشاه تشکیل می‌شود
 اجرای طرح «روستا تعاون» موجب کاهش مهاجرت روستائیان به شهرها می‌شود
 

googlemap

 
 
آدرس: کرمان - فهرج - خیابان عمار - کوچه شهید شهمرادزاده
خیریه موسی بن جعفر علیه السلام
تلفن تماس: 03444280434

 

 

ایمیل: fahrajkhairieh@gmail.com